Přidat do programu Zobrazit mapu

ZRUŠENO Borůvkobraní

ZRUŠENO Borůvkobraní

Termín akce:

11. 7. — 12. 7. 2020

Popis akce:

Borovanské Borůvkobraní se přesouvá na 10. a 11. července 2021

Máme špatnou zprávu pro milovníky borůvek. Šestnáctý ročník borovanského Borůvkobraní v prostorách bývalého augustiniánského kláštera v Borovanech se letos vzhledem k opatřením z důvodu šíření pandemie koronaviru neuskuteční. Stane se tak poprvé v dlouhé historii těchto velmi oblíbených borůvkových hodů.

Borůvkobraní je organizačně velmi náročné. V tuto chvíli není jisté, zda a za jakých podmínek se budou velké letní festivaly konat. Po velice pečlivém uvážení proto Rada města Borovany rozhodla 29. 4. 2020 o zrušení letošního Borůvkobraní. Hygienická a protiepidemická opatření, která jistě i v létě budou nutná, by neumožnila jeho realizaci v kvalitě a rozsahu, na který jsou návštěvníci zvyklí. 

„V této době musíme myslet na zdraví našich občanů, návštěvníků, umělců i všech organizátorů. Na všechny se těšíme v příštím roce 10. a 11. července 2021.“ uvedl starosta města Borovany Ing. Petr Jenkner.

„Byli jsme jako organizátor postaveni před velmi nelehké rozhodnutí. Borůvkobraní je borovanská srdcová záležitost, na jejímž pořádání se podílí i mnoho obyvatel Borovan. Jelikož termín Borůvkobraní je určen tak, aby datum konání korespondovalo s dobou dozrávání borůvek, není možné festival posunout na pozdější termín. Proto jsme se s těžkým srdcem rozhodli letošní Borůvkobraní zrušit, přestože to je pro nás prestižní a výdělečná akce. O to více se na všechny budeme těšit příští rok.“ sdělila vedoucí odboru kultury a knihoven Magdalena Hluštíková, která organizaci Borůvkobraní zaštiťuje.

Velmi oblíbenou gastronomickou slavnost navštíví každoročně téměř 20 tisíc návštěvníků z celé České republiky. V posledních letech si ji oblíbili i zahraniční návštěvníci hlavně ze sousedního Rakouska. Dvoudenní festival každoročně chystá pro své návštěvníky borůvkové dobroty na všechny způsoby. Areál kláštera navíc ožívá dvoudenním kulturním programem na několika scénách a nechybí ani kultovní soutěže O krále borůvkových knedlíků, Mistrovství světa v chytání borůvek do úst a Bovůvková výtvarná show. Organizátoři festivalu děkuji za podporu a pochopení a těší se na všechny v příštím roce 10. a 11. července 2021.

Přejít na webové stránky akce

Zpět na kalendář akcí