Přidat do programu Zobrazit mapu

Národní parky Patagonie

Národní parky Patagonie

Termín akce:

20. 3. 2017, 1800

Popis akce:

Národní parky Patagonie - cestovatelská přednáška

Pondělí 20. 3. od 18 hodin – kinosál na nádvoří kláštera

Už 25 let poznávají Lucka a Michal tuto planetu ze sedla kola, v nohách mají něco přes 133.000 expedičních cyklokilometrů, tříletou cestu kolem světa i řadu dalších několikaměsíčních cykloputování po celém světě. Patagonii si zamilovali. 

Pojeďte s námi po národních parcích Patagonie a prostřednictvím obrázků a našeho vyprávění zavítejte do chilských i argentinských národních parků Torres del Paine, Los Glaciares, Lanín, Bosque Petrificado, Laguna Blanca, Nahuel Huapi, Los Arrayanes, Puyehue, Vicente Pérez Rosales, Pumalín, Queulat či Bernardo O’Higgins. Hory, sopky, ledovce, deštné pralesy, zkamenělé lesy, jezera, dravé řeky i burácející vodopády, fauna i flora na jihu Jižní Ameriky patří k tomu nejkrásnějšímu, co jsme kdy ze sedla kola viděli.

 

Lucie a Michal Jonovi

Špičkoví čeští cyklocestovatelé, autoři cestopisů a motivační řečníci Lucie a Michal Jonovi mají po 25 společných letech na cestách na kontě řadu cyklovýprav, momentálně mají na kole najeto přes 133.000 expedičních kilometrů v 51 zemích na všech kontinentech (vč. Antarktidy). Mají za sebou unikátní tříletou non-stop cestu kolem světa (68.175 km, 34 zemí, 7 kontinentů) – Lucie je první a stále jedinou Češkou, která na kole objela non-stop svět, Michal je teprve druhým Čechem. Jsou autory sedmi cestopisných knih, jsou zapsáni v České knize rekordů, průvodcují cyklistické i outdoorové zájezdy a pořádají cestovatelské a motivační besedy pro veřejnost, firmy i pro školy. Oba pravidelně vystupují v celostátních médiích – rozhlasu i televizi, publikují články a fotografie, provozují tři weby. V roce 2008 založili a od té doby třikrát ročně organizují festival cyklistiky a cestování na kole Cyklofest. Lucie a Michal jsou hrdými rodiči syna Marka, který s nimi za čtyři léta stihl najet ve svém cyklovozíku cca 14.000 km ve čtyřech evropských zemích. V roce 2014 byl Michal členem historicky prvního českého čtyřčlenného týmu, který úspěšně dokončil cyklistický silniční závod napříč Amerikou, Race Across America (4860 km za 6 dnů 22 hodin 41 minut).

Zpět na kalendář akcí