Jiná Francie

Termín akce:

1. 8. — 29. 8. 2017

Popis akce:

Kde: Výstavní síň kláštera Borovany

Vernisáž: 1. 8. 2017 v 18 hodin

Skrytá zákoutí lidských obydlí i krásy přírody představuje výstava snímků Milana Koželuha Jiná Francie. Nakoukněte do jiné Francie, než znáte z většiny běžných cest.

„Ta místa jsou zároveň atraktivní a zároveň tu máte pocit domova, protože se podobá našim představám z dětství, v takovém nějakém prostředí jsme si představovali děj pohádek a jiných příběhů," líčí Milan Koželuh dojem z míst, která sám navštívil pětatřicetkrát.

A stále má důvod se vracet. „Nenajdete tu nudné místo. Přejet řídce osídlený Centrální masiv znamená překonat 400 kilometrů, ovšem celou cestu je nepřetržitě co obdivovat. Na jedné straně vidíte Alpy, na druhé Pyreneje, Itálii i Španělsko, na snímcích pořízených při posledních pěti výpravách vždy v září se navíc potkává teplé léto s voňavým podzimem," přibližuje atmosféru, kterou se snaží se svým fotoaparátem zachytit a nyní i zprostředkovat ostatním.

Na výstavě nenajdete Paříž, Provence ani zámky na Loiře, zato se můžete kochat tak trochu jiným pohledem na méně známou, přitom neméně krásnou krajinu, nádherná zákoutí lidských sídel i detaily typického života místních obyvatel, ale třeba i atmosférou, která vládne pobřeží těsně před příchodem monzunu.

„Mým záměrem je, aby ty fotky byly pro návštěvníky jakýmsi oknem do tamního světa. Lidé mi říkají, že z nich cítí vůni Francie, slyší moře," shrnuje Milan Koželuh reakce návštěvníků.


Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/nakouknete-do-jine-francie-nez-znate-z-vetsiny-beznych-cest-20151127.html

Typ akce: Výstavy

Zpět na kalendář akcí