Zahrada květů

Termín akce:

26. 6. 2021, 1400

Popis akce:

Kde: areál Kláštera Borovany

Vstup do Zahrady květů a jarmark zdarma

Vstupné na kulturní program - Stodola v Podzámčí: dospělí 100 Kč, děti od 6 let, senioři a ZTP 50 Kč, předprodej Infocentrum Borovany, www.cbsystem.cz

Partner akce Jihočeský kraj         Partner akce Jihočeský kraj

Program: 14 - 18 h
Květinový a řemeslný jarmark
Komentované prohlídky Zahrady květů
Květinový fotokoutek
Výstava fotografií ze soutěže O nejkrásnější květ 

16 - 23 h
Leťáci
Ukázky květinových vazeb
Slavnostní křest knihy Proměny Borovanska
Pískomil se vrací
Olympic revival
Květinový ohňostroj

Bývalý augustiniánský klášter v Borovanech v sobotu 26. června představí veřejnosti novou Zahradu květů. Součástí slavnostního otevření bude i bohatý doprovodný program zakončený barokním ohňostrojem.

V areálu kláštera bude od 14 hodin probíhat řemeslný jarmark, připraven je i kulturní a doprovodný program. Těšit se můžete na kapelu Leťáci, dětem zazpívá kapela Pískomil se vrací a na závěr večera zazní legendární písně kapely Olympic v podání Olympic revival. O finále se postará barokní ohňostroj, který vypukne kolem 23. hodiny.

Během dne budete moci sledovat práci floristky, vyfotit se v květinovém fotokoutku, nebo si vyrobit květinovou čelenku. S novou Zahradou květů vás formou komentovaných prohlídek seznámí sám autor, borovanský zahradník Pavel Chlouba.

V týdnu před samotným slavnostním otevřením zahrady bude v klášteře probíhat pásmo besed a přednášek, které budou zaměřeny na přírodu a zahradu. V pondělí 21. června můžete navštívit besedu Jiřího Řehounka ze sdružení Calla na téma ochrany přírody v zahradách, v úterý 22. června se můžete těšit na povídání o svatojánských bylinkách s bylinkářkou Radmilou Malinovskou. Ve středu vás autor nové Zahrady květů Pavel Chlouba provede po zajímavých stromech Borovan. Na poslední, čtvrteční přednášce 24. června se dozvíte něco více o dešťových zahradách z úst Ireny Kolářové, zakladatelky první soukromé ukázkové přírodní zahrady v Čechách.

Zpět na kalendář akcí