Sýry a zmrzlina z ovčího mléka

Chovají zde ovce východofríské, z čerstvého mléka vyrábí a prodávají farmářské sýry a zmrzlinu. Pastevním způsobem chovají také české husy a slepice šumavanky, nabízí živá zvířata do chovu nebo k domácí porážce a slepičí vejce.
Dobrou péčí o zvířata a dodržováním správné hygieny v chovu i výrobě vznikají vysoce kvalitní produkty. Svým zákazníkům nabízí Mlsná ovečka cenově dostupné výrobky pro každodenní zdravé stravování, ovoce bez chemického ošetření, stejně jako luxusní sortiment dlouhozrajících sýrů.

Jednodenní agroturistika

Chcete poznat život na farmě? Projít se po pastvině, seznámit se s chovem ovcí a prohlédnout si sad? Hledáte námět na výlet s vašimi žáky? Program je možné přizpůsobit věku dětí, případně probírané látce.

  • exkurze na  farmě  nebo v ovocném sadu v délce cca 60 minut nabízí v sezóně od dubna do září od pondělí do pátku. Exkurze je pouze na objednávku! Termín si můžete rezervovat telefonicky, e-mailem nebo přes kontaktní formulář na úvodní stránce www.mlsnaovecka.cz 
    cena za 60 minu exkurze (sad nebo  pastvina)  pro skupinu  2 - 3 osob 500  Kč, 4 - 5 osob 600 Kč, skupiny 6-10 osob 1000 Kč
    organizované návštěvy – školy a školky do 30 osob  paušální cena 1000 Kč, možno dojednat návštěvu jak v sadu, tak i na pastvině  najednou a mimo rámec standartní návštěvní doby
  • exkurze do minimlékárny: cca 30 minut včetně ochutnávky výrobků
    cena  pro  1 - 3 osoby 600 Kč, 4 - 5 osob 800 Kč,  6 -10 osob 1000 Kč

Apituristika – včelařská turistika

Chcete se dozvědět více o životě včel, nahlédnout do úlu, ochutnat med nebo si vyrobit svíčku z pravého vosku? Exkurze trvá cca 60 minut a je pro max. 8 osob v jedné skupině, se zapůjčením včelařského ochranného oděvu. Probíhá u včelstev v Ostrolovském Újezdě nebo v Borovanech.

Ovčí sýry a ostatní výrobky lze nakoupit na prodejně v Újezdské 636 v Borovanech. 
Otevírací doba prodejny od 1. května každý pátek od 13 do 16 hodin nebo kdykoli po předchozí telefonické či e-mailové domluvě.

Kontakt:

Rodina Rubášových
Újezdská 636
373 12 Borovany
tel: 604 516 378, 602 113 441

info@mlsnaovecka.cz  
www.mlsnaovecka.cz    

Zpět na výpis tipů