Sportovní a volnočasové aktivity

Samotné Borovany nabízejí

sportovně založeným návštěvníkům dobré zázemí v moderních sportovištích přímo v městečku. Na západním okraji města se rozkládá sportovní areál s travnatým i umělým osvětleným fotbalovým hřištěm, s tenisovými a volejbalovými kurty a dráhou pro požární sporty.

Pro golfisty – začátečníky

je určena cvičná louka s možností zapůjčení výbavy v severním cípu města. Moderní posilovna a kuželna v bývalém továrním areálu a sportovní střelnice na jižním okraji města doplňují sportovní nabídku v místě.

Okolím Borovan

vedou také značené stezky pro turistiku na koni. Domluvit si lze vyjížďku na koni pro začátečníky nebo pro pokročilé jezdce v okolní přírodě.

Po sportovním výkonu

si můžete dopřát relaxaci např. ve formě masáží v místním soukromém rehabilitačním středisku, v plaveckém bazénu v areálu základní školy či v sauně v penzionu Borovanský mlýn.

Rybáři

najdou klid a pohodu u rybníků Pražan a Linda, které zdobí zdejší malebnou krajinu.

Cvičení pro ženy ve školním roce 2017/2018

 • Aqua aerobik
  - každé pondělí od 18 do 19:15 hodin s Bc. Věrou Weisfeitovou, plavecký bazén ZŠ Borovany

 • Jóga
  - každé úterý od 17:30 hodin, Podkroví v Podzámčí - Komunitní škola, více na www.evavesela.cz, mob: 608 043 160
   

 • Rehabilitační cvičení pro seniorky

 • - každou středu od 9 hodin v Klubovně v Podzámčí v Nazaretu
  - cvičení vede pracovní Rahabilitačního střediska L. Brůhové

 • Kangoojumps (klokaní boty)
  - každou středu od 19 hodin, ZŠ Borovany malá tělocvična (vchod od bazénu), více na mob: 725 368 330. Je nutné se hlásit předem

 • Rehabilitační cvičení
  v Rehabilitačním a regeneračním centru Borovany, Tovární 649, bližší informace na www.rehabilitace-borovany.cz, tel: 387 925 235

Tělovýchovná jednota Calogrig Borovany - oddíl kopané

zve nové zájemce o fotba do svých řad. V zimním období tréninky v tělocvičně ZŠ Borovany od 15 hodi a ve druhé polovině března budou tréninky a utkání na hřišti ve sportovním areálu od 16 hodin. Informace - trenér mládeže: tel: 603 712 691 nebo 724 934 489.