Ovčácké slavnosti

Termín akce:

4. 8. 2019, 1000

Popis akce:

Kde: Areál klášterní zahrady, Žižkovo náměstí 1, 373 12 Borovany

Vstupné: 60 Kč dospělí, 30 Kč studenti, senioři, děti zdarma

od 10 do 18 hodin

Ukázka zpracování vlny od stříhání ovce, spředení až po upletení šály. divadelní přestavení pro děti, řemeslný jarmark, tvořivé dílny, výstava ovcí, ukázka práce ovčáckých psů, koncert Space Detour na závěr akce. 

Po roce se přiblížil čas, kdy si ovečky říkají o ostříhání, vlna jim během jarních deštivých dní narostla, kolovrátky se ošívají a naše přadlenky již svrbí prsty. Srpen je tu co nevidět, a tak Vás všechny srdečně zveme na 12. ročník Ovčáckých slavností v Borovanech, kde budete moci vidět ruční stříhání ovcí, předení a pletení nastříhané ovčí vlny. Ale opět nejen to…

Pro návštěvníky na první srpnovou neděli připravujeme řemeslný jarmark s řadou tvořivých dílen pro děti a dospělé, ukázky výcviku a práce ovčáckých psů, výstavu plemen ovcí, dojení a ochutnávku ovčího mléka, ruční i elektrické stříhání ovčí vlny, předení a pletení šály z čerstvě nastříhané vlny.

Ovečky budete moci poznávat všemi smysly. Kromě vůně čerstvě nastříhané vlny a výrobků z ní určitě nezůstaneme nic dlužni chuťovým pohárkům. Návštěvníci budou moci ochutnat ovčí speciality - sýry, klobásy, guláš. Nebude chybět ani zmrzlina z ovčího mléka z borovanské farmy Mlsná ovečka.

Této tradiční akce se každoročně účastní rodiny s dětmi, senioři, chovatelé ovcí, řemeslníci, pletařky a přadleny. Cílem slavností je osvěta chovatelství ovcí a drobných živnostníků - zpracovatelů ovčích produktů (masa, mléka, vlny, kůže). Akce je zajímavým tipem na nedělní rodinný výlet a příjemně strávený společný čas.

Více informací a aktuální program najdete na www.rosacb.cz.

 

 

Zpět na kalendář akcí