Přidat do programu Zobrazit mapu

Koncert při svíčkách

Koncert při svíčkách

Termín akce:

17. 11. 2018, 1800

Popis akce:

Kde: Kostel Navštívení Panny Marie

Vstupné: 50 Kč v předprodeji (předprodej www.cbsystem.cz), 70 Kč na místě

Koncert při svíčkách

Koncert významných chorvatských umělců Pavao Mašiće a Gorana Končara z Akademie múzických umění v Záhřebu. Koncert se uskuteční v kostele Navštívení Panny Marie v Borovanech v sobotu 17. listopadu od 18 hodin. Vstupné 50 Kč v předprodeji, 70 Kč na místě.

Pavao Mašić (varhany) jako sólista a komorní hudebník pravidelně působí na renomovaných hudebních festivalech doma i v zahraničí.  Mimo jiné spolupracuje se Symfonickým orchestrem chorvatského rozhlasového a televizního komorního orchestru, Mnichovským filharmonickým komorním orchestrem, Berlínským filharmonickým stipendijním orchestrem a Slovenským filharmonickým orchestrem. Od roku 1999 je hlavním varhaníkem v Kostele svatého Marka v Záhřebu, jehož historie sahá nejméně do 14. století. Od roku 2008 pracuje na hudební akademii v Záhřebu.

Goran Končar, jeden z nejvýznamnějších chorvatských houslistů, studoval na Záhřebské hudební akademii ve třídách Martina Boriće a Josipa Klima. Svého magisterského titulu dosáhl ve třídě Leonida Kogana na Konzervatoři Čajkovského v Moskvě. Pokračoval v hudebním vzdělávání s Maxem Rostalem v Bernu, Henrykem Szeryngem v Ženevě a s Yfrah Neamanem v Londýně.

Svou mezinárodní sólovou kariéru zahájil v roce 1982, kdy pořádal hostující turné po většině evropských zemí, USA, Japonsku a Izraeli.

V letech 1984-1994 byl koncertním mistrem Královské filharmonie v Londýně, hrál se Symfonickým orchestrem chorvatského rozhlasu a televize a v Záhřebské filharmonií. Vystupoval také na mnoha koncertech s významnými orchestry a dirigenty po celém světě.

V letech 1987 až 2012 vedl Záhřebské kvarteto, které vzniklo již v roce 1919 a na téměř sto let bylo základem tradice komorní tvorby v Chorvatsku

Typ akce: Koncerty

Zpět na kalendář akcí